سفارش تبلیغ
هاست ایران
هاست ایران

هفته نامه آیینه یزد

مدرک جعلی رئیس پیشین سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

مدرک جعلی رئیس پیشین سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

آیینه یزد - مدرک جعلی رئیس پیشین سازمان نظام مهندسی ساختمان کشورمدرک لیسانس عمران سیدمهدی هاشمی که 3سال رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و4سال نماینده تهران و رئیس کمیسیون عمران درمجلس نهم بوده، ازسوی دانشگاه امام‌حسین جعلی اعلام شد. آخوندی، وزیر راه با انتشار نامه در کانال تلگرامی‌اش نوشت: باید خیلی متاسف بود که کسی که سه سال رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور بوده و چهار سال نمایندگی مردم تهران را بر عهده داشته و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بوده دانشنامه جعلی ارائه کرده است. این موضوع رسماً از سوی دانشگاه امام حسین(ع) که دانشنامه ارائه شده به آن منتسب است طی شماره 46752 مورخ 94/6/31 به ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران اعلام شده است. آن گونه که فارس آورده است مهدی هاشمی نیز نامه وزیر را بدین نحو پاسخ داد: بدیهی است اینگونه ترورهای شخصیت درآستانه انتخابات نظام مهندسی، نشان از میزان تقیدتان به «اخلاق حرفه ای» است...با افتخار،اینجانب دانش آموخته "پیوسته کارشناسی ارشد "مهندسی معماری از دانشگاه آزاداسلامی واحدتهران مرکزی میباشم و مدت‌ها است که از رساله" دکتری" عمران خود دفاع کرده ام. به گزارش ایرنا، دانشگاه امام حسین در پاسخ به استعلام سازمان نظام مهندسی استان تهران مدرک کارشناسی عمران-عمران مهدی هاشمی را مورد تایید قرار نداده است.

تخلف مالی 15 میلیاردی در سازمان نظام مهندسی تهران
عضو کمیسیون عمران مجلس از تخلف مالی 15 میلیارد تومانی در سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران خبر داد. سیدهادی بهادری در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از نبود نظارت کافی بر عملکرد سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان کل کشور، گفت: بر اساس قانون حدود 5 درصد تا 10 درصد از هزینه‌های واصله از سوی ناظران ساختمان به حساب سازمان‌های نظام مهندسی استان‌ها واریز می‌شود، که این واریزها درآمد بسیار هنگفتی را برای این سازمان رقم زده است.

حدود 800 میلیارد تومان در حساب سازمان نظام مهندسی تهران وجود دارد
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بر اساس گزارش‌ها حدود 800 میلیارد تومان در حساب سازمان نظام مهندسی تهران وجود دارد، افزود: این مقدار درآمد برای یک نهاد عمومی که هزینه زیادی ندارد، اعتبار بسیار بالایی است، حال متأسفانه نظارت مناسب و ویژه‌ای برای این تبادلات مالی وجود ندارد. بهادری از پرونده جدید تخلف مالی در سازمان نظام مهندسی تهران خبر داد و گفت: بر اساس اطلاعات واصله دو نفر از اعضای هیأت مدیره سازمان به همراه خزانه دار، از حساب متعلق به نظام مهندسی تهران، چکی به مبلغ 15 میلیارد تومان را صادر کرده است، البته دستگاه امنیتی و انتظامی، متخلفان را دستگیر کرده و خزانه دار در حبس به سر می‌برد. وی ادامه داد: در شرایط کنونی مشخص نیست، که چک با چه هدفی کشیده شده، اما تخلف مالی در این رابطه کاملا مشهود است.

عدم نظارت زمینه ساز بروز تخلف در سازمان‌های نظام مهندسی ساختممان
این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بروز تخلف در سازمان نظام مهندسی نشان دهنده آن است که نظارت‌ها در این عرصه کافی نبوده و باید بازرسی دقیقی برای کاهش تخلفات صورت گیرد. عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وزیر راه و شهرسازی با توجه به حجم بالای اعتبارت انباشت شده در حساب سازمان‌های نظام مهندسی به دنبال کاهش درصدهای واریزی به حساب‌های مذکور است که این مسئله می‌تواند از افزایش تخلفات جلوگیری کند.